Sięgnij po nowoczesne technologie – fotowoltaika Warszawa

Na montaż instalacji fotowoltaicznej decyduje się coraz więcej Polaków – zarówno właściciele firm, jak i gospodarstw domowych. Jakie korzyści płyną z posiadania własnego źródła energii elektrycznej?

Sięgnij po nowoczesne technologie – fotowoltaika Warszawa

https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/fotowoltaikaFotowoltaika ma bardzo szerokie zastosowanie, ale głównym jest przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na korzystanie z odnawialnych źródeł energii i to całkowicie za darmo. Jednorazowa inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się już w przeciągu kilku lat. Nic więc dziwnego, że można zobaczyć je coraz częściej zarówno w miastach, jak i na wsiach. Z fotowoltaiki korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Panele montowane są na dachach wielkich firm i domów jednorodzinnych. Produkowanie własnej energii ze słońca jest rozwiązaniem ekologicznym, z którym wiążą się ogromne oszczędności. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na uniezależnienie się od ciągłych wahań cenowych na rynku energii elektrycznej. Co więcej w przypadku nadprodukcji energii elektrycznej możliwe jest oddanie nadwyżek do sieci oraz odbioru oddanej energii podczas okresu zimowego, kiedy to promieniowanie słoneczne jest słabsze i jest go mniej.

Wraz z dofinansowaniem zwrot z inwestycji ma miejsce już po kilku latach i dodatkowo można uzyskać kredyt preferencyjny. Producent udziela wieloletniej gwarancji na instalację fotowoltaiczną, która jest praktycznie bezobsługowa i niemalże bezawaryjna. Żywotność nowoczesnych paneli fotowoltaicznych wynosi nawet ponad trzydzieści lat. Co ciekawe, nawet po upływie okresu gwarancyjnego panele nadal działają i to z co najmniej 80% mocy początkowej. Instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna w użytkowaniu i niezawodna, nie generuje hałasu ani też zanieczyszczeń. Ponadto same panele podlegają recyklingowi.

W Polsce fotowoltaika się nie opłaca?

Często słyszanym mitem na temat instalacji fotowoltaicznej jest to, że nie działa ona w pochmurne dni, co nie jest prawdą, gdyż nawet wówczas do Ziemi dociera promieniowanie rozproszone. Kolejnym mitem jest to, że w Polsce fotowoltaika się nie opłaca ze względu na warunki pogodowe. Mapy nasłonecznienia jasno wskazują na to, że w ciągu całego roku do kraju dociera wystarczająca ilość słońca, aby instalacja mogła efektywnie produkować energię elektryczną.

źródło: http://www.ozetechnik.pl/oferta/fotowoltaika/10-oferta/fotowoltaika/21-dlaczego-warto-inwestowac-w-fotowoltaike