Jak zmienić swoje przyzwyczajenia aby zarobić na taryfie c12a?

Dwustrefowa taryfa c12a może przynieść bardzo wiele oszczędności dla firmy, ale należy pamiętać o tym, że rozwiązanie to wiążę się z kilkoma ograniczeniami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które przyzwyczajenia wymagają zmiany, aby znacząco obniżyć rachunki elektryczne.

Dla jakich firm jest taryfa c12a?

Taryfa c12a to najlepszy wybór dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy prowadzą swoją firmę w domu i rzadko kiedy korzystają z energii elektrycznej w przeciągu dnia. W dzisiejszych czasach jest taryfa c12abardzo duża moda na freelancerów, dlatego też to właśnie oni powinni poważnie zastanowić się nad zmianą swojej dotychczasowej taryfy.

Które urządzenia pobierają najwięcej energii?

Od bardzo wielu lat panuje przekonanie, że największy pobór energii generują komputery, które mogą pracować nawet 10-12 godzin dziennie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że komputery nie są najbardziej prądożernymi urządzeniami. Bardzo dużo energii pobierają zwykłe czajniki elektryczne, których moc średnio wynosi około 2000W. Osoby, które wodę w czajniku gotują 3 razy dziennie, w przeciągu roku wygenerują pobór o wartości około 75kWh. Przy stosunkowo niedużym czasie pracy, zużycie energii jest naprawdę bardzo wysokie. Monitor i komputer średnio generuje około 130kWh rocznie. Dużą moc wykazują także odkurzacze, dlatego też warto sprzątać biuro w godzinach poza szczytem.

Jak można obniżyć rachunki za prąd?

Zmiana taryfy i kilku swoich przyzwyczajeń to najprostszy i najszybszy sposób na znaczące obniżenie rachunków za prąd elektroniczny. Warto także postawić na urządzenia elektroniczne, które mogą pochwalić się odpowiednią klasą energooszczędności. Dobra lodówka od renomowanego producenta w przeciągu roku może wygenerować około 300-400 kWh, a pralka około 125-130. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto korzystać z tych urządzeń w tańszej strefie, dzięki czemu będzie można znacząco obniżyć swoje wydatki na energię. Godne uwagi są również energie odnawialne takie jak np. kolektory słoneczne.