Dla kogo jest taryfa energetyczna g11?

Dzięki zmianie taryfy energetycznej u swojego operatora można znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi taryfami na rynku. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety ma taryfa energetyczna g11 i dla kogo jest ona najkorzystniejszym rozwiązaniem.

taryfa g11Dla kogo jest taryfa energetyczna g11?

W dzisiejszych czasach taryfa g11 jest skierowana przede wszystkim do gospodarstw domowych. Z rozwiązania tego zadowolone są głównie te rodziny, które z energii elektrycznej korzystają w sposób równomierny (energia pobierana jest w takim samym natężeniu przez cały dzień). Pamiętać należy jednak o tym, że taryfa g11 nie jest najlepszym wyborem dla tych rodzin, które chcą wykorzystać energię elektryczną do celów grzewczych.

Taryfa g11 dla firm

Jak wspomniano powyżej taryfa g11 skierowana jest do klientów indywidualnych. Nie oznacza to wcale, że z rozwiązania tego nie mogą skorzystać także firmy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale z taryfy g11 może skorzystać bardzo wiele działalności gospodarczych. Taryfa energetyczna g11 może okazać się doskonałym wyborem dla tych osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą w domu, ale nie rozliczają się w nim ze swoimi klientami. Takie osoby oczywiście zamiast taryfy dla firmy mogą wybrać zwykłą taryfę. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy w godzinach dziennych korzystają z komputera, drukarek, kserokopiarek i wielu innych urządzeń elektronicznych.

Kto korzysta z taryfy g11?

Z taryfy g11 wbrew pozorom nie korzystają jedynie gospodarstwa domowe i jednoosobowe firmy działające w domu. Jej częstymi odbiorcami są także akademiki, klasztory, plebanie, hospicja i domy dziecka. Warto wspomnieć także i o tym, że z taryfy G11 rozliczane jest zużycie prądu w garażach, komórkach i w domkach letniskowych, które w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Pamiętać należy jedynie o tym, że maksymalna moc poboru w taryfie g11 do 40kW. Osoby, które potrzebują większej ilości prądu muszą skorzystać z innych taryf.