Zakup gazu dla firmy – co będzie potrzebne do przygotowania oferty przez sprzedawcę niebieskiego paliwa?

Obecnie zarówno rynek energii, jak i gazu jest wolny, dzięki czemu możliwe jest samodzielne wybranie preferowanego dostawcy prądu i gazu. Zmienić można nie tylko taryfę, ale również sprzedawcę i to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej możliwości, gdyż zmiana dostawcy gazu i prądu pozwala na uzyskanie niemałych oszczędności w skali roku. O czym należy pamiętać, decydując się na zmianę swojego dotychczasowego sprzedawcy niebieskiego paliwa?


Zakup gazu dla firmy – co będzie potrzebne do przygotowania oferty przez sprzedawcę niebieskiego paliwa?

Osoby decydujące się na zmianę dotychczasowego sprzedawcy gazu, oprócz zapoznania się z ofertami innych usługodawców, potrzebować będą kilku konkretnych danych. Znajdują się one w starych umowach lub na fakturach za gaz. Do przygotowania korzystnej oferty sprzedawca gazu będzie potrzebował terminu obowiązywania bieżącej umowy z dotychczasowym dostawcą gazu oraz terminu jej wypowiedzenia. Konieczne jest także podanie rocznego zużycia gazu wraz z podziałem na miesiące, mocy umownej dla wszystkich punktów poboru gazu oraz informacji na temat tego, do którego oddziału PSG jest przyłączony punt poboru niebieskiego paliwa. Zaleca się podawać dane odnośnie zapotrzebowania na ilość gazu ziemnego i na moc oddzielnie dla każdego z punktów poboru, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie dokładniejszej wyceny. W ten sposób możliwe jest także uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości w postaci przekroczenia czy też niepełnego wykorzystania gazu i mocy. W przeciwnym razie konsument będzie musiał liczyć się z koniecznością zapłacenia niemałych kar.

Na jaki okres zawrzeć umowę?

Każdy klient ma prawo wyboru okresu kontraktu dotyczącego cen sprzedaży gazu, o czym warto pamiętać podczas zawierania umowy z nowym dostawcą niebieskiego paliwa. W ten sposób możliwe jest uzyskanie najkorzystniejszej j dla siebie oferty ze stałą ceną w dłuższym okresie czasu. Opcja ta stanowi dla klienta formę zabezpieczenia przed podwyżkami cen gazu ziemnego. W przypadku przedsiębiorstw można łatwiej także zaplanować firmowy budżet.

źródło: https://cenygazu.com.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-nowa-oferte-na-sprzedaz-gazu/