Jak można przepisać licznik prądu?

Każdy z nas w swoim domu lub mieszkaniu posiada zamontowany licznik prądu. Jest to niewielkie i kompaktowe urządzenie, za pośrednictwem którego rozliczamy się z konkretnym dostawcą prądu za wykorzystaną energię. Niemniej jednak musimy również zdać sobie sprawę z tego, że dosłownie każdy licznik prądu jest przypisany do nazwiska konkretnego właściciela mieszkania. W momencie więc kiedy dziedziczymy mieszkanie w spadku lub nabywamy całkowicie nową nieruchomość, jesteśmy zobowiązani do tego, by ten licznik prądu po prostu przepisać. Niemniej jednak w jaki sposób można tego dokonać?

Przepisanie licznika prądu w sposób tradycyjny

jak przepisać licznik prądu

Jednym z najprostszych sposobów na przepisanie licznika prądu jest najbardziej tradycyjne i oczywiste rozwiązanie. Wobec tego, jak można przepisać licznik prądu? Otóż jednym z najprostszych sposobów jest udanie się z kompletem dokumentów do placówki danego dostawcy.

Tam należy jedynie wypełnić formularz i oświadczenie odnośnie tego, że decydujemy się przepisać licznik prądu na swoje nazwisko. Oczywiście potrzebujemy w tym celu posiadać dane poprzedniego właściciela nieruchomości, a także posiadać aktualne, własne dane. Wówczas na miejscu przy pomocy obsługi klienta dokonamy bezpośredniego przepisania licznika.

Jak przepisać licznik za pośrednictwem Internetu?

Jeśli cenimy sobie wygodę i nie chcemy udawać się osobiście do biura obsługi klienta danego dostawcy energetycznego, wówczas możemy w prosty i szybki sposób dokonać przepisania naszego licznika prądu przez Internet. Jak przepisać licznik prądu? Otóż jest to wyjątkowo proste rozwiązanie. Wystarczy przejść na główną stronę internetową danego dostawcy prądu, a następnie odnaleźć zakładkę oznaczoną jako „przepisanie licznika”.

Następnie naszym oczom ukaże się identyczny formularz, który musielibyśmy wypełnić w placówce danego dostawcy prądu. Wypełniamy go swoimi danymi, a także danymi poprzedniego właściciela licznika prądu i wysyłamy go we formie elektronicznej do właściwej placówki dostawcy prądu. Następnie otrzymujemy w formie elektronicznej potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i musimy jedynie poczekać na odpowiednią decyzję o przepisaniu licznika.