Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na montaż fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne od jakiegoś czasu cieszą się rosnącą popularnością. Użytkowników paneli przybywa, bo każdy chce oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Podpowiadamy zatem, co warto wiedzieć, aby w pełni wykorzystać potencjał energii słonecznej w swoim domu.

Realne oszczędności na rachunkach za prąd

Firmy, które zajmują się fotowoltaiką, zazwyczaj rekomendują montaż paneli na dachu. Trzeba powiedzieć w tym miejscu, że nawet na płaskim dachu jest to możliwe dzięki specjalnym wspornikom montowanym pod kątem. Ponieważ wydajność naszej domowej elektrowni zależna jest od słońca, panele należy umiejscowić tak, aby zmaksymalizować ich efektywność. Najczęściej orientacja południowa jest najlepszym wyborem. Montaż fotowoltaiki jest prosty, a korzystanie z niej bezobsługowe. To rozwiązanie dla osób, które lubią nowoczesne, sprawdzone rozwiązania. Zazwyczaj koszty założenia paneli słonecznych zwracają się po kilku latach. Przyjmuje się, że jest to 8-10 lat. Jeśli jednak skorzystamy z dotacji, czas ten się skraca i szybciej zauważymy oszczędności w portfelu. Tańszy prąd można wykorzystać do ogrzewania domu i wody, a moc instalacji należy dobrać do potrzeb. Firma, którą wybierzemy na pewno wykona usługę kompleksowo i rozwieje nasze ewentualne wątpliwości. Szerzej o montażu fotowoltaiki opisano na innogy.pl.

montaż fotowoltaiki

Wygoda i bezpieczeństwo

Warto wspomnieć, że panele słoneczne nie generują kosztów związanych z używaniem instalacji. Po uruchomieniu, cieszymy się tańszym lub darmowym prądem. Nie jesteśmy już konsumentami, a prosumentami. Taki magazyn energii na własnym dachu to większa niezależność, a zadowolenie użytkowników sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na panele fotowoltaiczne. A co jeśli panele zgromadzą zapas energii? Nadwyżki, które trudno zużyć na bieżąco, oddajemy do sieci i możemy je odzyskać, gdy zachodzi taka potrzeba. Z dostawcą energii rozliczamy się co pół roku. Montaż fotowoltaiki to nie tylko więcej pieniędzy w kieszeni, ale również korzyść dla środowiska. Przekonaj się zatem, że taka inwestycja to szybko zauważalne rezultaty.