Fotowoltaika dla firm – najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Prezentowany artykuł ma w zamierzeniu jego autorów stanowić krótki przegląd pytań, jakie najczęściej otrzymujemy od naszych czytelników na temat fotowoltaiki dla firm.

Ile kosztuje fotowoltaika dla firm?

Ceny instalacji fotowoltaicznej najczęściej przelicza się w kilowatopikach, czyli kWp. Oznaczają one, jaką moc maksymalną uzyskała dana instalacja solarna w warunkach laboratoryjnych.

Ceny instalacji dla przedsiębiorców zależą oczywiście od tego, jakiego dostawcę fotowoltaiki wybierze Twoja firma. Dolną granicą, od jakiej zaczynają się ceny sprawdzonych ofert od pewnych partnerów, jest 3 000 zł za 1 kWp.

Od czego będzie zależała cena instalacji solarnej dla mojej firmy?

Podstawowymi czynnikami będą tu:
– jakość wykorzystanych komponentów,
– warunki instalacji, (odległość do najbliższej stacji transformatorowej, ewentualna konieczność zwiększenia nośności dachu itd.).

W jaki sposób moja firma może korzystać na instalacji fotowoltaicznej?

Dzięki własnym panelom słonecznym możesz nie tylko zaoszczędzić energię, ale także zyskać na sprzedaży nadwyżek prądu do sieci. Dodatkową korzyścią będzie niezależność energetyczna Twojego przedsiębiorstwa, która może okazać się bezcenna w sytuacji tzw. blackoutu i nakładanych w związku z nim ograniczeń poboru mocy na klientów indywidualnych.

Czy instalacja fotowoltaiczna będzie działać w pochmurne dni?

Tak, choć nie tak wydajnie, jak w dni słoneczne. Założenie instalacji solarnej nie oznacza jednak odłączenia od sieci energetycznej. W przypadku niedoboru prądu z paneli, możesz spokojnie korzystać z energii od swojego stałego dostawcy.

Czy muszę spełnić jakieś techniczne warunki, by założyć fotowoltaikę?

Większość obecnie dostępnych na rynku modeli paneli słonecznych można montować zarówno na płaskim, jak i spadzistym dachu. W rzadkich przypadkach niemożliwości montażu instalacji na dachu możesz zawsze wybrać warianty, przeznaczone do założenia bezpośrednio na gruncie!

Mamy nadzieję, że udało się nam rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na temat nowoczesnej fotowoltaiki dla firm. Nie zwlekaj z tą inwestycją! Panele od sprawdzonych dostawców to gwarancja najwyższej wydajności i wielu dodatkowych korzyści przez długie lata.