Prąd – różne perspektywy pozyskiwania

W dobie XXI wieku coraz więcej firm, przedsiębiorstw jak i również osób prywatnych decyduje się na działania, które mają za zadanie zmniejszyć opłatę za prąd. Z roku na rok widoczny jest wzrost cen za energię elektryczną. Zatem, co można zrobić, aby obniżyć swoje rachunki? Jednym ze sposobów jest czerpanie energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne są energooszczędne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. W ramach informacji warto wiedzieć, że panele mają długą żywotność, około 25-35 lat. Są one zatem korzystną inwestycją na długie lata.

Alternatywne źródła energii

Ogniwa fotowoltaiczne są aktywne każdego dnia, przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych i temperatury. W okresie letnim produkują one więcej energii elektrycznej niż w okresach zimowych. Warunkiem ich pracy jest oczywiście obecność promieniowania słonecznego. Kolejną metodą na pozyskiwanie prądu jest skorzystanie z turbin wiatrowych. Bez wątpienia energia wiatrowa jest skutecznym i przede wszystkim ekologicznym sposobem na pozyskiwanie energii elektrycznej. W jej produkcji nie towarzyszy spalanie paliwa, co stanowi dużą zaletę. Dzięki temu do atmosfery nieemitowane są żadne trujące i toksyczne substancje.

prąd

Garść informacji o produkcji energii elektrycznej przez turbiny

W ramach informacji warto wiedzieć, że ilość wyprodukowanego przez elektrownię wiatrową prądu zależy od wielu różnych czynników. Ma na to wpływ między innymi rodzaj turbiny wiatrowej jak i również zainstalowana w niej moc. Można do tego zaliczyć również warunki atmosferyczne, obecność wiatru w miejscu instalacji turbiny. Szacuje się, że w celu poruszenia łopat wirnika, potrzebny jest wiatr o prędkości około 7 kilometrów w przeliczeniu na jedną godzinę. Mikroelektrownie wiatrowe mogą być wykorzystywane do oświetlania domów, pojedynczych lamp oraz pomieszczeń. Inwestycja w produkcję własnego prądu z pewnością jest korzystną i opłacalną inwestycją, na którą decyduje się coraz więcej rolników, firm, przedsiębiorstw oraz osób prywatnych.

O prądzie szerzej napisano w artykule na stronie innogy.pl.